ZAGŁOSUJCIE NA NASZĄ BIBLIOTEKĘ W AKCJI "PRZERWA NA WSPÓLNE CZYTANIE"

Ruszyła kolejna edycja  akcji Kinder Mleczna Kanapka "Przerwa na Wspólne Czytanie"

Nagrodzonych zostanie 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów, 50 bibliotek otrzyma 5000 zł na zakup książek do wspólnego czytania z dzieckiem, następne 250 dostanie książki o wartości 300 zł, z tych które zdobyły najwięcej głosów w rankingu. Dodatkowo 300 bibliotek otrzyma po 2 pufy, dzięki którym będą
       mogły urządzić w bibliotece kącik do wspólnego czytania.

ZAGŁOSUJCIE NA NASZĄ BIBLIOTEKĘ

Jak to zrobić?

Mała Książka - Wielki Człowiek. Nasza biblioteka już po raz drugi bierze udział w akcji

BAJKOWE SPOTKANIA

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko młodszego bibliotekarza

– umowa o pracę na czas usprawiedliwionej nieobecności pracownika

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Miedźnej z/s w Grzawie ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy Młodszy Bibliotekarz - umowa o pracę na czas usprawiedliwionej nieobecności  pracownika

Miejsce pracy: Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie

Wymiar czasu pracy: na zastępstwo, pełny wymiar czasu pracy

Wymagania niezbędne:

KONKURS EKOLOGICZNY "MAMY RADY NA ODPADY"

Informacja - zmiana numeru telefonu w Filii nr 2 w Woli, ul. Przemysłowa 7

Informujemy, że z dniem 1 sierpnia 2019 r. nastąpiła zmiana numeru telefonu do Filii bibliotecznej     nr 2 w Woli.

Nowy numer: 32 6661004

Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie

zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuje, że:

Kolorowe podróże małe i duże – relacja z wakacji w bibliotece

Wakacyjna seria zajęć w bibliotece dobiegła końca. Podczas minionych dwóch tygodni dzieci podróżowały z nami po czterech kontynentach. Byliśmy na Dalekim Wschodzie, Dzikim Zachodzie ale też w Europie i Afryce. Na każdych zajęciach dzieci wykonywały pracę plastyczną. Były to: smok chiński, sombrero, wieniec laurowy, kolorowe kwiaty z bibuły, obrazy malowane na sztalugach, afrykańskie naszyjniki, laleczki kokeshi, wiatraki, pióropusze i motyle z gazet. Zajęcia rozpoczynaliśmy od ciekawostek o danym regionie oraz rozdania biletów na podróż.  Dzieci miały okazję przespacerować się w butach gejszy oraz holenderskich chodakach. Na Dalekim Wschodzie nie obyło się bez wizyty w chińskiej restauracji i jedzenia pałeczkami oraz odczytania wróżby z chińskich ciasteczek.

Odgłosy przyrody - zajęcia z przedszkolakami

13 czerwca po raz ostatni przed wakacjami Pani bibliotekarka zawitała do przedszkola we Frydku. Starszaki poznały zabawną historię kotka Splotka, który bał się pójść do szkoły, natomiast młodsze dzieci historię pewnego przedszkolaka i jego codziennych obowiązków. Obie grupy poznały także odgłosy, jakie wydaje otaczająca nas przyroda i zwierzęta – kilka odgłosów zwierząt i ptaków odgadły bezbłędnie. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały zakładki do książek z ważnymi   wskazówkami pomocnymi w czasie letniego wypoczynku.

INFORMACJA

Informujemy, że w lipcu i sierpniu będą przerwy w otwarciu filiii bibliotecznych w następujących okresach:

Filia biblioteczna w Woli, ul. Pszczyńska 110

od 01 do 05 lipca, 12 lipca

od 05 sierpnia do 09 sierpnia

Filia biblioteczna nr 2 w Woli, ul. Przemysłowa 7

od 08 lipca do 12 lipca

od 22 lipca do 02 sierpnia

Filia biblioteczna w Górze, ul. Nad Wisłą 27

od 01 sierpnia do 31 sierpnia.

Przepraszamy za utrudnienia.