Informacja - zmiana numeru telefonu w Filii nr 2 w Woli, ul. Przemysłowa 7

Informujemy, że z dniem 1 sierpnia 2019 r. nastąpiła zmiana numeru telefonu do Filii bibliotecznej     nr 2 w Woli.

Nowy numer: 32 6661004

INFORMACJA

Informujemy, że w lipcu i sierpniu będą przerwy w otwarciu filiii bibliotecznych w następujących okresach:

Filia biblioteczna w Woli, ul. Pszczyńska 110

od 01 do 05 lipca, 12 lipca

od 05 sierpnia do 09 sierpnia

Filia biblioteczna nr 2 w Woli, ul. Przemysłowa 7

od 08 lipca do 12 lipca

od 22 lipca do 02 sierpnia

Filia biblioteczna w Górze, ul. Nad Wisłą 27

od 01 sierpnia do 31 sierpnia.

Przepraszamy za utrudnienia.

Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie

zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuje, że:

Kolorowe podróże małe i duże – relacja z wakacji w bibliotece

Wakacyjna seria zajęć w bibliotece dobiegła końca. Podczas minionych dwóch tygodni dzieci podróżowały z nami po czterech kontynentach. Byliśmy na Dalekim Wschodzie, Dzikim Zachodzie ale też w Europie i Afryce. Na każdych zajęciach dzieci wykonywały pracę plastyczną. Były to: smok chiński, sombrero, wieniec laurowy, kolorowe kwiaty z bibuły, obrazy malowane na sztalugach, afrykańskie naszyjniki, laleczki kokeshi, wiatraki, pióropusze i motyle z gazet. Zajęcia rozpoczynaliśmy od ciekawostek o danym regionie oraz rozdania biletów na podróż.  Dzieci miały okazję przespacerować się w butach gejszy oraz holenderskich chodakach. Na Dalekim Wschodzie nie obyło się bez wizyty w chińskiej restauracji i jedzenia pałeczkami oraz odczytania wróżby z chińskich ciasteczek.

Odgłosy przyrody - zajęcia z przedszkolakami

13 czerwca po raz ostatni przed wakacjami Pani bibliotekarka zawitała do przedszkola we Frydku. Starszaki poznały zabawną historię kotka Splotka, który bał się pójść do szkoły, natomiast młodsze dzieci historię pewnego przedszkolaka i jego codziennych obowiązków. Obie grupy poznały także odgłosy, jakie wydaje otaczająca nas przyroda i zwierzęta – kilka odgłosów zwierząt i ptaków odgadły bezbłędnie. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały zakładki do książek z ważnymi   wskazówkami pomocnymi w czasie letniego wypoczynku.

Słoneczne Bajkowe Spotkanie

12 czerwca odbyły się ostatnie przed wakacjami Bajkowe Spotkania. Spotkanie odbyło się na łonie przyrody i maluszki poznały kolejną z przygód małego żółwika. Potem przyszedł czas na zabawy ruchowe. Dzieciom bardzo spodobała się zabawa w rzucanie balonami napełnionymi wodą do celu. Robiliśmy bańki mydlane i rysowaliśmy kredą, dzieci przechodziły przez tunel i bawiły się z użyciem chusty animacyjnej.
Nowy cykl Bajkowych Spotkań rozpoczynamy już we wrześniu.

Tydzień Czytania Dzieciom

Z okazji Tygodnia Czytania Dzieciom filię biblioteczną nr 2 w Woli odwiedziła  najmłodsza grupa dzieci z ZSP w Woli. Na początek maluszki wysłuchały jednej z najnowszych przygód o sympatycznym czerwonym samochodziku i jego przyjaciołach. Podczas tego spotkania nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych z użyciem chusty animacyjnej. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał zakładkę do książki.

WAKACJE W BIBLIOTECE

Bezpiecznie nad wodą / bezpiecznie w górach – zajęcia z przedszkolakami

Wąsy marszałka Piłsudskiego – spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

5 czerwca b.r. na zaproszenie GBP w Miedźnej z/s w Grzawie przyjechała pani Małgorzata Strękowska-Zaremba – pisarka, dziennikarka, współautorka podręczników, laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.  Otrzymała między innymi Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego /jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie literatury dla dzieci i młodzieży/. Jedna z jej książek – „Złodzieje snów” została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej, na którą są wpisywane książki o najważniejszych wartościach artystycznych.