Wąsy marszałka Piłsudskiego – spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

5 czerwca b.r. na zaproszenie GBP w Miedźnej z/s w Grzawie przyjechała pani Małgorzata Strękowska-Zaremba – pisarka, dziennikarka, współautorka podręczników, laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.  Otrzymała między innymi Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego /jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie literatury dla dzieci i młodzieży/. Jedna z jej książek – „Złodzieje snów” została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej, na którą są wpisywane książki o najważniejszych wartościach artystycznych.

Podczas spotkania, które odbyło się w filii bibliotecznej w Woli,  uczniowie klas IV SP nr 1 w Woli poznali mało znane fakty z życia Józefa Piłsudskiego - żołnierza, polityka, męża stanu. Pisarka niezwykle barwnie opowiadała nie tylko o jego życiu rodzinnym ale i politycznym.  Młody czytelnik może poznać losy naszego bohatera narodowego czytając książkę autorstwa Małgorzaty Strękowskiej - Zaremby pt. „Marszałek Józef Piłsudski”.