Jajko czy kura? - zajęcia biblioteczne

9 kwietnia filię biblioteczną nr 2 w Woli odwiedziła młodsza grupa przedszkolaków z ZSP w Woli. Na początek dzieci z zainteresowaniem słuchały i komentowały zabawne opowiadanie o Kurze, co tyła na diecie. Ponieważ Święta Wielkanocne już niedługo, dlatego pani bibliotekarka przygotowała różne ciekawostki na temat jajek. Na przykład, że nie tylko ptaki składają jaja i się z nich wykluwają ale inne zwierzęta też - ssaki, płazy, gady, pająki, owady. Jaja mogą być różowe, zielone, niebieskie a nawet przeźroczyste. Największe są jaja strusia a najmniejsze składają koliberki. Na zakończenie dzieci próbowały oddzielić żółtko od białka z pomocą plastikowej butelki, bawiły się skaczącym jajem i mogły zobaczyć butelkąę pożerającą ugotowane jajko.

Jajko czy kura? - zajęcia biblioteczne