Spotkanie z legendami: Złota Kaczka - zajęcia biblioteczne

W pierwszych dniach kwietnia zawitały do filii bibliotecznej nr 2 w Woli przedszkolaki i dzieci z zerówki z ZSP w Woli. Na kolejnym spotkaniu poświęconym legendom uczestnicy poznali opowieść o Złotej Kaczce, z której dzieci dowiedziały się, że nie złoto daje szczęście ale dobro i miłość.  W drugiej części spotkania przeprowadziliśmy eksperymenty z jajkami. Nasi goście mieli okazję zobaczyć butelkę pożerającą ugotowane jajka oraz skaczące jajo. Kolejnym zadaniem było sprawdzenie czy jako potrafi pływać oraz co łączy jajko i zęby. Przedszkolaki  miały też okazję sprawdzićć się w konkurencji polegającej na przeniesieniu jajka na łyżce. Na zakończenie dzieci ozdabiały kaczkę techniką wydzieranki z kolorowego papieru.

Spotkanie z legendami: Złota Kaczka - zajęcia biblioteczne