O POCZCIE I LISTONOSZACH WCZORAJ I DZIŚ – ZAJĘCIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Na kolejnych zajęciach z przedszkolakami z Frydku oraz Gilowic panie bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Miedźnej z/s w Grzawie rozmawiały na temat poczty i pracy listonoszy. Dzieci poznały historię dziewczynki, która znalazła tajemniczy „list w butelce” oraz, wspólnie z panią, próbowały odgadnąć kto był jego adresatem. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób ludzie przekazywali sobie wiadomości na przestrzeni wieków – od starożytności aż po czasy współczesne. Dowiedziały się kim był szybkobiegacz oraz goniec, a także dlaczego Indianie rozpalali ognisko i w jakim celu używano tam-tamów. Dzieci miały też okazję rozszyfrować jaką drogę musi pokonać list zanim wyjmiemy go ze skrzynki oraz samemu wcielić się w role listonosza i doręczyć przesyłkę koledze z grupy. Na zakończenie zajęć każda z grup dostała specjalną przesyłkę nadaną przez Bibliotekę.

O POCZCIE I LISTONOSZACH WCZORAJ I DZIŚ – ZAJĘCIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW