Śpiący rycerze w Tatrach - zajęcia w bibliotece

Na początku lutego filia biblioteczna nr 2 w Woli gościła cztery grupy dzieci z ZSP w Woli na kolejnych zajęciach poświęconych legendom. Tym razem nasi mali goście wysłuchali opowieści o rycerzach śpiących pod Giewontem, którzy, gdy nadejdzie czas, powstaną aby bronić polskich gór i polskiej ziemi. Dzieci miały też okazję obejrzeć zdjęcie masywu górskiego, na którym doszukiwały się sylwetki śpiącego rycerza. W drugiej części spotkania uczestnicy zajęć rozwiązywali, zakodowane kolorami i cyframi, hasło związane z tematem spotkania. Wielką atrakcją okazała się konkurencja sportowa - "Jazda na nartach". Zajęcia zakończyły się pracą plastyczną - wyklejaniem kapelusza góralskiego kulkami z bibuły.

Śpiący rycerze w Tatrach - zajęcia w bibliotece