Toruńskie pierniki - zajęcia poświęcone legendom

Za nami już styczniowe spotkania z przedszkolakami i uczniami zerówki z ZSP w Woli poświęcone legendom polskim. Zanim panie bibliotekarki z filii bibliotecznej nr 2 w Woli "zaprosiły" małych gości do Torunia, było krótkie powtórzenie informacji z wcześniejszych zajęć o poznanych miastach i związanych z nimi legendach. Następnie dzieci poznały miasto Toruń oraz legendę o toruńskich piernikach i ich sekretnym składniku. W drugiej części spotkania panie bibliotekarki zaprosiły dzieci do udziału w tańcu integracyjnym pt. "Ciasto". Dzieci naśladowały ruchy sypania mąki, wbijania jajek, zagniatania ciasta, wałkowania i układania posypki. Oczywiście wszystkie te czynności wykonywane były z uśmiechem, żeby ciasto wyrosło i było pyszne. Zaś po upieczeniu ciasta częstowaliśmy się nim nawzajem. Zajęcia kończyła praca plastyczna - nasi goście dekorowali serduszka i pierniczki "Katarzynki" wybraną przez siebie techniką.

Toruńskie pierniki - zajęcia poświęcone legendom