Z WIZYTĄ NA BIEGUNACH - ZAJĘCIA W BIBLIOTECE

Ponieważ mamy pełnię zimy, nie mogło zabraknąć zimowego klimatu na zajęciach z klasami pierwszymi SP nr 1 w Woli. Biblioteczne spotkanie odbyło się 9 stycznia. Dzięki książce z serii "Czytam Sobie"zatytułowanej "Wyprawa na biegun", uczniowie poznali Roalda Amundsena, norweskiego podróżnika, który w 1911 r. jako pierwszy dotarł do bieguna południowego. Pierwszoklasiści mogli poczuć się jak odkrywcy, ponieważ musieli zastanowić się, co przedstawia wylosowane przez każdego zdjęcie. Poćwiczyliśmy czujność, bo gdy padały nazwy zwierząt, roślin i miejsc należało się zgłosić i przypiąć ilustrację na mapie Arktyki lub Antarktydy. Wyprawa na bieguny przyniosła nam wiele ciekawych informacji o lodowych krainach, w których przystosowanie się do mroźnych warunków gwarantuje życie.

Z WIZYTĄ NA BIEGUNACH - ZAJĘCIA W BIBLIOTECE