MLECZNE CZARY - ZAJĘCIA W BIBLIOTECE

7 stycznia w filii bibliotecznej w Woli odbyło się kolejne spotkanie z uczniami klas II i III z SP nr 1 w Woli. Comiesięcznym lekcjom przyświeca hasło "W zdrowym ciele - zdrowy duch", dlatego podczas styczniowych zajęć przyjrzeliśmy się dokładniej produktowi spożywczemu dobrze znanemu wszystkim dzieciom. Mleko, bo o nim mowa, zawiera cenne dla naszego zdrowia witaminy i mikroelementy. Po wysłuchaniu opowiadaniao trzech krowach dających różowe mleko, na uczestników zajęć czekało pierwsze zadanie. Musieli oni poszukać karteczek ukrytych pod krzesłami i zastanowić się, czego dotyczą zapisane na nich liczby z procentami. Udało nam się przyporządkowqać je do mleka i śmietany. Potem eksperymentowaliśmy z mlekiem - zrobiliśmy kolorowe tornado, przekonaliśmy się, co znaczy powiedzenie "tłusta oliwa na wierzch wypływa", a na końcu odczytaliśmy wyraz napisany niewidzialnym mlecznym atramentem.

MLECZNE CZARY - ZAJĘCIA W BIBLIOTECE