Banknotowa historia - zajęcia biblioteczne

11 listopada obchodziliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości, dlatego na kolejnym spotkaniu z klasami pierwszymi z SP nr 1 w Woli przypomnieliśmy sobie początki państwa polskiego. Lekcja odbyła się 28 listopada w filii nbibliotecznej w Woli. W przybliżeniu tematu pomogły nam książki z serii "Czytam Sobie" oraz "Tu Powstała Polska". Życie w jednej izbie bez wody w kranie i zapałek nie stanowiło dla naszych przodków żadnego problemu. Dowiedzieliśmy się, czym zajmowali się pierwsi rzemieślnicy, skąd wzięło się słowo "płacić" i jak wyglądały dawne grody. Nie zabrakło zadań specjalnych - poszukiwania herbów miast stołecznych, chronologicznego ułożenia stolic Polski oraz sprawdzenie spostrzegawczości, którą trzeba było się wykazać podczas oglądania polskich banknotów. Kryją się na nich zagadkowe miejsca i przedmioty. Pierwszoklasistom udało się rozpoznać wszystkie tajemnice. Teraz już wiedzą, że kiedy wezmą pod lupę każdy banknot, to odkryją wiele ciekawostek z historii Polski.

Banknotowa historia - zajęcia biblioteczne