Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki - zajęcia biblioteczne

9 listopada w filii bibliotecznej w Woli odbyła się lekcja biblioteczna dotycząca witamin. Uczestniczyli w niej uczniowie klas II i III SP nr 1 w Woli, którzy z poprzednich spotkań doskonale wiedzą, że najwięcej witamin mają warzywa i owoce. Po wysłuchaniu opowiadania o Helence i kolorowych pastylkach, kolorystycznie wyróżniliśmy 6 najważniejszych witamin, niezbędnych do zachowania zdrowia, urody i dobrego samopoczucia. Bohaterka opowiadania - Helenka, dostarczała swojemu organizmowi witaminy zawarte w kolorowych pastylkach. Oczywiście, nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ witaminy możemy znaleźć we wszystkich codziennie spożywanych produktach. Postanowiliśmy poszukać w jakim pożywieniu jest ich najwęcej. Na planszę przypinaliśmy kolorowe karteczki z nazwami najbardziej wartościowych wiktuałów, ale nie tylko. Pojawił się słoneczny rebus związany z witaminą D. Kiedy już na wyszczególnionych polach planszy znalazły się kartki, naszym oczom ukazała się witaminowa tęcza. Odkryliśmy, że najwięcej witamin zawierają: wątróbka, jajka, produkty mleczne i oczywiście warzywa np. jarmuż, brokuły czy marchewka.

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki - zajęcia biblioteczne