Wars i Sawa - zajęcia w filii nr 2 w Woli

Za nami już listopadowe zajęcia poświęcone legendom Polski, które przygotowała filia biblioteczna nr 2 w Woli. Wzięły w nich udział cztery grupy dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli. Było to już kolejne spotkanie poświęcone legendom, tym razem nasi mali goście poznali legendę o Warsie i Sawie. Panie bibliotekarki przygotowały też zdjęcia przedstawiające stolicę Polski, Pałac Prezydencki, budynek Sejmu i Senatu oraz pomnik Warszawskiej Syrenki. Dzieci mogły sprawdzić, na mapie, gdzie znajdują się miejsca związane z legendą. Była też okazja by sprawdzić kto zapamiętał najwięcej informacji o bohaterach spotkania. Drugą część zajęć zdominowały kalambury oraz układanie puzzli przedstawiających Warsa i Sawę. Spotkanie zakończyło się wykonaniem pracy plastycznej - ozdobieniem portretu syrenki.

Wars i Sawa - zajęcia w filii nr 2 w Woli