Miś Maciek i bajkowi przyjaciele

We wtorek 23 stycznia bibliotekarka z fili bibliotecznej w Woli odwiedziła przedszkolaki z Gminnego Przedszkola Publicznego im. Kubusia Puchatka. Na początek zaprezentowane zostały dzieciom nowości książkowe dla najmłodszych. Następnie dzieci poznały historię o Misiu Maćku – pacynce, który miał położyć się spać, ale wcale nie miał na to ochoty, dlatego przedszkolaki nakarmiły misia ciasteczkami i mlekiem, umyły mu zęby i na koniec zaśpiewały kołysankę. Dzieci poznały także pająka Patryka, a odważne przedszkolaki chciały dotknąć jego futrzanych odnóży. Starszym grupom bibliotekarka zaprezentowała najważniejsze postacie z historyjek o Muminkach tj. : Muminka, Mamusię i Tatusia oraz Małą Mi, Migotka i jego młodszą siostrę, Paszczaka, Włóczykija i Ryjka. Następnie dzieci wysłuchały opowieści o zimowych tajemnicach Muminka.

25 stycznia bibliotekarki z bibliotek publicznych w Woli odwiedziły dzieci z Przedszkola im. Wandy Chotomskiej. Młodsze grupy poznały Pieska Piotrusia, Misia Maćka i Pająka Patryka – bohaterów książeczek z mięciutkimi pacynkami. Dzieci pomogły odnaleźć piłkę w kropki należącą do pieska Piotrusia. Na koniec każdy maluch  podrapał go pod pyszczkiem. Z kolei starsze grupy przedszkolaków poznały głównych bohaterów z Doliny Muminków. Następnie słuchały opowieści o tym jak Muminek miał trudności z nauczeniem się jazdy na nartach oraz o tym, jak Migotek nauczył Muminka jeździć na łyżwach. Zajęcia zakończyło się informacją i zaproszeniem do udziału w konkursie na „Przyjaciela Biblioteki”.

Miś Maciek i bajkowi przyjaciele