Bajkowe pieguski :)

24 maja w filii bibliotecznej nr 2 w Woli odbyły się Bajkowe Spotkania. Najpierw dzieci wysłuchały opowiadania o małym lisku z Grenlandii o imieniu Srebrny, który w poszukiwaniu przygód popłynął na krze na zieloną wyspę. Jednak ogromna tęsknota za bliskimi spowodowała, że wrócił do swej lisiej rodziny. Wszystkim wiadomo, że „wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”.

W drugiej części spotkania tańczyliśmy w kółeczku labadę. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa „Kto ma więcej piegów”. W tej zabawie mamy pełniły rolę piegusek, a dzieci naklejały im piegi. Wygrała mama Magdy, ponieważ miała najwięcej przyklejonych piegów. Po zabawach ruchowych przeszliśmy do zadania plastycznego. Tym razem mamy odrysowywały, na dużym arkuszu papieru, postać swojego dziecka, a następnie wspólnie ze swoją pociechą wypełniały kontur. Tę piękne i pomysłowe prace można podziwiać podczas odwiedzin w naszej bibliotece.

Bajkowe Spotkania to zajęcia dedykowane małym dzieciom i ich opiekunom, podczas których wspólne czytanie bajek jest na pierwszym planie. Uzupełnia je kreatywna i rozwijająca zabawa.

Bajkowe pieguski :)