Niespodzianki z jajkiem...i kangurkiem

12 kwietnia bibliotekarka z GBP w Miedźnej z/s w Grzawie odwiedziła dzieci z GPP Bajka we Frydku. Spotkanie miało charakter świąteczny i dotyczyło jajka. Najpierw, młodsze dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania o małym zajączku Filipku, a potem starszaki opowiadania R. Piątkowskiej pt.  Pisanki. Gdy przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądały dawne tradycje Wielkanocne (np. obdarowywanie ukochanej osoby pisanką) to nadszedł czas na "jajeczne" eksperymenty. Można było zobaczyć jak wygląda gumowe jajo, pływające jajo oraz  jajkożerna butelka. Na koniec przedświątecznego spotkania dzieci otrzymały „pisanki” do pokolorowania.

20 kwietnia odwiedziliśmy Oddział Przedszkolny w Gilowicach, bibliotekarka czytała dzieciom historie o Wilku, który podróżował po całym świecie oraz historię małego Kangurka, który nie chciał być duży i krył się w kieszeni swojej mamy. Po takim czytaniu koniecznie trzeba było pokolorować kangurzą rodzinę.

Niespodzianki z jajkiem...i kangurkiem