Pierwsze bociany

19 kwietnia w Filii Bibliotecznej nr 2 w Woli miało miejsce Bajkowe Spotkanie pod wiosennym hasłem, chociaż za oknem padał śnieg. Zajęcia rozpoczęliśmy opowiadaniem o wielkim marzeniu małej żabki, która bardzo chciała skoczyć na księżyc oraz o przygodach biedronek: Siedmiokropki i Sześciokropki.

W drugiej części spotkania zaprosiliśmy dzieci do wspólnej zabawy, a jej bohaterem było jajko. Najpierw pojawiły się jajka niespodzianki, w których ukryte zostały zagadki o wiośnie – nasi goście świetnie sobie z nimi poradzili. Potem przygotowaliśmy bardzo ciekawe eksperymenty z udziałem jajka. Maluchy mogły zobaczyć butelkę połykającą ugotowane jaja,było teżskaczące jajo. Dzieci dowiedziały się również, jak odróżnić ugotowane jajko od świeżego oraz czy da się postawić jajko? Na koniec bajkowicze, przy udziale i pomocy opiekunów, wykonali piękne bociany, które można zobaczyć na bibliotecznej wystawce.

Pierwsze bociany