Rechotek, mała żabka i Kicek - spotkania z przedszkolakami

20 i 21 kwietnia bibliotekarki z filii bibliotecznych w Woli odwiedziły dzieci z GPP nr 3 im. Kubusia Puchatka i GPP nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Woli. Podczas pierwszego spotkania  dzieci wysłuchały opowiadania o tym, jak wielką moc ma szczery uśmiech. Taki uśmiech, na pyszczkach zwierzątek, dotarł do małej żabki i ją rozweselił. Dzięki temu opowiadaniu, ciepły uśmiech pojawił się też na buziach dzieci. Grupa najmłodszych przedszkolaków wysłuchała historyjki o małym zajączku - Kicku, który zgubił się w lesie. Na szczęście, dzięki pomocy pewnego zwierzątka zajączek mógł trafić do domu. Podczas drugiego spotkania dzieci z GPP im. Wandy Chotomskiej poznały Rechotka - tchórza i chwalipiętę. Jednak żaba bardzo się  zmieniła, a stało to się po przygodzie z boćkiem. O tej pory Rechotek  stał się skromny i przestał opowiadać niestworzone historie. Mieszkańcy okolic stawu przekonali się, że jest on najdzielniejszym żabim bohaterem. Przedszkolakom bardzo podobała się ta historyjka, jeszcze bardziej podobały się wiosenne zagadki przygotowane przez panie bibliotekarki.

Rechotek, mała żabka i Kicek - spotkania z przedszkolakami