Wędrująca wystawa

9 marca dzieciom z GPP nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Woli została zaprezentowana kolekcja bajek obcojęzycznych, wypożyczona z Galerii Książki w Oświęcimiu.W kolekcji były książeczki francuskie, norweskie, japońskie, holenderskie, słowackie i niemieckie. Ogromne zainteresowanie wzbudziła bajka japońska dla maluchów - nie dosyć, że literki były bardzo dziwne to jeszcze tekst czytało się od końca. Następnie dzieci wysłuchały bajki japońskiej o tym, jak myszy wietrzyły złote pieniążki oraz bajki słowackiej o upartej, rogatej kozie. Przedszkolaki obejrzały też książeczkę francuskiego autora, pochodząca ze zbiorów biblioteki w Woli, pt. "Naciśnij mnie".Książka okazała się tak magiczna, że przyciągnęła do zabawy wszystkie dzieci. Na koniec spotkania dzieci miały ważne zadanie - trzeba było pokolorować flagę Japonii i Słowacji.

Wędrująca wystawa