Zima biała do zabawy doskonała :)

11 stycznia w Filii bibliotecznej nr 2 w Woli odbyły się pierwsze w tym roku Bajkowe Spotkania. Zajęcia rozpoczęliśmy tradycyjnie od czytania bajki o tym, jak Kicia Kocia wraz z przyjaciółmi spędza czas zimą. Podczas spotkania dzieci bawiły się w zimową grę pamięciową, która wymagała dużego skupienia. Polegała ona na odsłanianiu obrazków i odnajdywaniu do nich pary. Dzięki tej zabawie nasi mali goście ćwiczyli umiejętność zapamiętywania i uczyli się planowania. Był też czas na masaż relaksacyjny, który swoim pociechom wykonały mamusie, a potem dzieci mamom. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa polegająca na szukaniu "dźwięczącego sopelka" - oczywiście oczy musiały być zasłonięte. Po tej zabawie, przy użyciu chusty animacyjnej i "płatków śniegu" rozpętaliśmy w bibliotece śnieżną zamieć. Zajęcia zakończyły się wykonaniem pracy plastycznej, tym razem były to karmniki dla ptaszków.

Zima biała do zabawy doskonała :)