Prośby książki

Co to jest biblioteka oraz komu i do czego służy, jak trzeba się w niej zachowywać? Na te pytania, z pomocą bibliotekarki, odpowiedzieli uczniowie klas 0 i I  ze Szkoły Podstawowej w Górze. W czasie lekcji bibliotecznej rozmawiano także o tym, jak należy się obchodzić z książką. Dzieci otrzymały wydrukowane prośby książki - tak na wszelki wypadek, gdyż każde z nich doskonale wiedziało, że książki trzeba po prostu szanować. Bibliotekarka z GBP w Miedźnej przyniosła na zajęcia różne rodzaje książek, które znajdują się w zbiorach tej biblioteki. Były wśród nich  bajki - także te, które dzieci znają z telewizji /o Maszy/, książki popularnonaukowe dla dzieci, książki 3D, książka napisana alfabetem Braille'a, książka rozkładanka oraz bardzo dziwna Książka z dziurą. Dzieci były zachwycone taką różnorodnością książek. Sporym zaskoczeniem był fakt, że książki można - poza czytaniem i oglądaniem- wykorzystać do zabawy jako np. rekwizyt.  Koniec zajęć upłynął na oglądaniu książek i zabawie z tą przedziwną Książką z dziurą. Zachęcamy dzieci do odwiedzenia biblioteki - można tam znaleźć prawdziwe książkowe skarby.

Prośby książki