Pokemony w bibliotece???

Daleka Japonia została przybliżona 6-latkom uczestniczącym w bibliotecznych spotkaniach. Na trzy lekcje, które odbyły się w dniach 11-13 października przybyły w komplecie dzieci z zerówki i z klasy Ia SP nr 1 w Woli. Popularna zabawa w poszukiwanie pokemonów przeniosła się do biblioteki. Zamiast pokemonów dzieci szukały tajemniczych kopert z rebusami. Współnymi siłami udało nam się rozwiązać wszystkie zagadki, a przy okazji wyjaśnić znaczenie trudnych japońskich wyrazów. Kimono, sushi czy origami nie brzmią już obco. Celem naszej wyprawy do Kraju Kwitnącej Wiśni było poznanie bajek. Dzieci wysłuchały bajki o źdźbełku słomy oraz o żurawiu i rybaku. W bajkowej krainie odnaleziono tym razem postaci z bajek japońskich - żurawia i samuraja. A ponieważ w październiku obchodzimy Światowy Dzień Origami, każdy młody odkrywca otrzymał papierowego żurawia.

Pokemony w bibliotece???