WAKACJE W BIBLIOTECE

Klauzula informacyjna

Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie

zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuje, że:

 

INFORMACJA

Informujemy, że w lipcu i sierpniu będą przerwy w otwarciu filiii bibliotecznych w następujących okresach:

Filia biblioteczna w Woli, ul. Pszczyńska 110

od 01 do 05 lipca, 12 lipca

od 05 sierpnia do 09 sierpnia

Filia biblioteczna nr 2 w Woli, ul. Przemysłowa 7

od 08 lipca do 12 lipca

od 22 lipca do 02 sierpnia

 

Filia biblioteczna w Górze, ul. Nad Wisłą 27

od 01 sierpnia do 31 sierpnia.

 

Przepraszamy za utrudnienia.

Słoneczne Bajkowe Spotkanie

12 czerwca odbyły się ostatnie przed wakacjami Bajkowe Spotkania. Spotkanie odbyło się na łonie przyrody i maluszki poznały kolejną z przygód małego żółwika. Potem przyszedł czas na zabawy ruchowe. Dzieciom bardzo spodobała się zabawa w rzucanie balonami napełnionymi wodą do celu. Robiliśmy bańki mydlane i rysowaliśmy kredą, dzieci przechodziły przez tunel i bawiły się z użyciem chusty animacyjnej.
Nowy cykl Bajkowych Spotkań rozpoczynamy już we wrześniu.

Tydzień Czytania Dzieciom

Z okazji Tygodnia Czytania Dzieciom filię biblioteczną nr 2 w Woli odwiedziła  najmłodsza grupa dzieci z ZSP w Woli. Na początek maluszki wysłuchały jednej z najnowszych przygód o sympatycznym czerwonym samochodziku i jego przyjaciołach. Podczas tego spotkania nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych z użyciem chusty animacyjnej. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał zakładkę do książki.

Bezpiecznie nad wodą / bezpiecznie w górach – zajęcia z przedszkolakami

Wąsy marszałka Piłsudskiego – spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

5 czerwca b.r. na zaproszenie GBP w Miedźnej z/s w Grzawie przyjechała pani Małgorzata Strękowska-Zaremba – pisarka, dziennikarka, współautorka podręczników, laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.  Otrzymała między innymi Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego /jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie literatury dla dzieci i młodzieży/. Jedna z jej książek – „Złodzieje snów” została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej, na którą są wpisywane książki o najważniejszych wartościach artystycznych.

Jedziemy nad morze z Marysią i Gryzkiem – zajęcia z przedszkolakami

Czytelnicze spotkanie bibliotekarek z filii w Woli odbyło się 29 maja. Najmłodsi czytelnicy z przedszkola im. W. Chotomskiej towarzyszyli Marysi, jej chomikowi o imieniu Gryzek oraz całej rodzinie misi Koala podczas letniego wypoczynku. Wakacje Marysi nad morzem, spędzone z rodzicami, były pełen wrażeń. Misia mogła pluskać się w morzu, opalać na plaży, a dzięki pomocy taty zbudować piękny zamek z piasku, w którym wartę pełnił dzielny Gryzek. Przedszkolaki grzecznie słuchały opowieści, po czym wspólnie odkrywały dno morza, przy pomocy gry w memory. Na zakończenie spotkania dzieci dostały od pań bibliotekarek kolorowanki, na których mogły dorysować z kim i w jaki sposób będą spędzać tegoroczne wakacje. 

BAJKOWE SPOTKANIA

Majowe Bajkowe Spotkania

15 maja odbyły się kolejne, już piąte w tym roku, Bajkowe Spotkania podczas których dzieci wspólnie ze swoimi najbliższymi słuchały opowieści o małym żółwiku, a później   aktywnie uczestniczyły w wesołych zabawach. Po porcji wyśmienitej zabawy dzieci przygotowały naszyjniki z kolorowego makaronu, które być może posłużą jako prezent na zbliżające się święto Mamy.