KONKURS NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Sposoby na jesienne smuteczki

Listopadowe spotkania ze starszakami z Przedszkoli z Frydku i Gilowic poświęcone zostały smutkowi, jesiennej chandrze. Jednak nikt nie był smutny podczas zajęć. Taniec, przytulanki, czekolada - to sprawdzone sposoby na jesienne smuteczki. Dzieci poznały też świetną zabawę na poprawę humoru – „trzęsipupkę”. Maluchy wyruszyły w kosmiczną wyprawę z Kicia Kocią. Rezolutna kotka dowiedziała się, jak wygląda Księżyc i życie kosmonautów na orbicie. Poznała też wesołe ufoludki. Na zakończenie zajęć wszystkie przedszkolaki stworzyły uśmiechnięte kosmiczne zielone ludziki.

Bajkowe Spotkania

o policjancie i sposobach na złość

W październiku bibliotekarka z GBP w Miedźnej po raz kolejny odwiedziła dzieci z przedszkoli we Frydku i w Gilowicach. Maluchy poznały kolejna przygodę rezolutnej Kici Koci, która poznała pana policjanta. Potem zaprosiła swoich przyjaciół na wspólna zabawę w policjantów i złodziei. Lektura książeczki tak się spodobała dzieciom, że również one bawiły się tak jak Kicia Kocia. Na zakończenie spotkania bezbłędnie odnalazły na obrazku policjanta i jego samochód.

Co "drzemie" w Ziemi? zajęcia dla przedszkolaków

27 października bibliotekarka z GBP w Miedźnej z/s w Grzawie odwiedziła przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miedźnej. Podczas zajęć najmłodsze dzieci poznały historyjkę o syrence Mirandzie, która nie znała wszystkich kolorów, a miała za zadanie je odgadnąć. Dzieci bardzo chętnie pomagały małej syrence wykazując się świetną znajomością kolorów. Później cała grupa Krasnoludków zobaczyła się jak można wyczarować kolor zielony mając farbę żółtą i niebieską. Uzyskanym kolorem zostały pomalowane liście z kolorowanki.

"Mamy rady na odpady" - po konkursie

25 października miała miejsca 2. edycja konkursu ekologicznego pt. "Mamy rady na odpady", w którym wzięły udział czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych gminy Miedźna. Organizatorami imprezy byli: Urząd Gminy w Miedźnej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie. Podczas konkursu dzieci zmierzyły się z siedmioma zdaniami, wśród których były: zagadki, piosenka ekologiczna, autorskie hasła dotyczące ekologii, segregacji śmieci itp. Drużyny prezentowały także zwierzęta, postaci i maszyny wykonane z odpadów - konia ze stajnią, traktor, sowę, dziewczynkę, postać bajkową. Uczestnicy musieli wykazać się też znajomością segregacji odpadów oraz sprawnością fizyczną pokonując ekoslalom.

Bajkowe, leśne baśnie na Bajkowych Spotkaniach

Październikowe Bajkowe Spotkanie opromieniło nam jesienne słońce, dlatego pierwsza część zajęć mogła odbyć się na podwórku. Tym razem maluszki poznały przygody Chichotka - małego, sympatycznego renifera, który wybrał się do biblioteki po książkę. Książka miała uprzyjemnić mu długie jesienne wieczory. Niestety, podczas zabawy z przyjaciółmi reniferek zgubił książkę. Na szczęście zguba szybko się odnalazła. Po wysłuchaniu przygód Chichotka dzieci odgadywały zagadki o jesieni, a potem ochoczo przystąpiły do pokonywania toru przeszkód. Ostatnim akcentem zajęć było zebranie kolorowych, jesiennych liści i wykonanie z nich, wspólnie z opiekunami, pięknych bukietów.

Przedszkolaki z wizytą w "Baśniowym Lesie"

20 października filię biblioteczną nr 2 w Woli odwiedziły grupy "Słoników" i "Kotków" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli. Dzieci co miesiąc poznają nowe przygody sympatycznego Wilka. Tym razem Wilk trafił do Baśniowego Lasu, gdzie  spotkał trzy świnki, siedem koźlątek, Czerwonego Kapturka, Babę Jagę i Królewnę Śnieżkę. Po tej podróży Wilk upiekł pyszną szarlotkę z "darów lasu". Na zakończenie przygotowaliśmy dla naszych małych gości tor przeszkód, który dzieci ochoczo pokonały a potem pięknie przyozdobiły kolorowymi liśćmi suknię Pani Jesieni .

Urodziny pani Wandy Chotomskiej

Październik to miesiąc urodzin patronki Gminnego Przedszkola nr 2 w Woli - Wandy Chotomskiej. Z tej okazji, 26 października, bibliotekarki z filii bibliotecznych w Woli gościły w przedszkolu, gdzie wysłuchały wierszy pisarki w wykonaniu przedszkolaków. Na zakończenia tego sympatycznego spotkania panie bibliotekarki przeczytały dzieciom opowieść o walczących z wiatrem dębach. Dodatkową niespodzianką dla przedszkolaków był słodki upominek.

INFORMACJA

Informujemy, że w dniach od 18 października do 6 listopada b.r. filia biblioteczna w Górze będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.